środa, 17 listopada 2010

Kto jest naprawdę wielkim człowiekiem?






Istnieje pewien nieskomplikowany i niezawodny test, za pomocą którego można sprawdzić, czy ktoś jest naprawdę wielki. Wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania:
    1. Czy "on" spogląda na innych z góry?
    2. Czy raczej patrzy na nich z dołu?
Niektórzy ludzie uważają błędnie, że ponieważ są WIELCY, mogą na innych patrzeć z góry. A przecież jest zupełnie odwrotnie - gdy człowiek jest naprawdę wielki, nigdy tak nie postępuje!

Otóż wszyscy ludzie, mają określone potrzeby psychologiczne - sposób podejścia do tych potrzeb ujawnia wielkość człowieka...."

1. Potrzeba bycia podziwianym

Powiesz, że to próżność? Ależ nie! Podświadoma potrzeba bycia podziwianym jest źródłem największej motywacji i najsilniejszą ze wszystkich ludzkich potrzeb. Potrzeba ta uzewnętrznia się w różnym stopniu, ale im bardziej ją tłumić czy ignorować, tym bardziej niebezpieczne mogą być tego skutki.

Jak zaspakaja się tę potrzebę? Właśnie spoglądając na ludzi z dołu. Nie jest istotne, jak mało ważny wydaje Ci się drugi człowiek - postaraj się znaleźć w nim coś, co można szczerze podziwiać, a potem spoglądaj na niego z dołu.

2. Potrzeba bycia docenianym

Również i ta potrzeba jest źródłem niezwykłej motywacji. Zazwyczaj spoglądaj na innych z dołu, gdy okazujesz wdzięczność za to, co dla Ciebie zrobili. Ale niezależnie od tego w każdym człowieku można znaleźć coś, co jest godne podziwu. A więc szukaj tego i... podziwiaj! Wyrażaj też swą wdzięczność!

3. Potrzeba poczucia własnej ważności!

Nawet ludzie mało ważni odczuwają podświadomie tę potrzebę - potrzebę poczucia własnej ważności. Osoba naprawdę ważna sama tę potrzebę zaspokaja, lecz ludzie, którzy nie są w sposób oczywisty ważni, wewnętrznie tęsknią za jej zaspokojeniem. A zatem Ty bądź człowiekiem, który tego dokona. Odnajduj w ludziach to, co jest w nich ważne, choć na pozór sami wydają się pozbawieni tej cechy.
    Spytasz , co z tego będziesz miał?
    Wystarczy pomyśleć - na czym polega różnica między człowiekiem WIELKIM i małym.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz